System Pcounter

Oprogramowanie PCounter służy zaawansowanemu rozliczaniu wydruków i kopii względem ilości stron i kosztu z tym związanego. Jest to bezpośrednia konkurencja rozwiązań Equitrac, a także Printoscope i innych mniejszych. System pozwala na szczegółową lokalizacje miejsc powstawania kosztów, przypisanie ich do pracowników, grup, klientów i projektów. Dodatkowo pozwalana na realizacje polityki drukowania (zakaz drukowania dokumentów określonego typu na określonych maszynach, wstrzymywanie wydruków spełniających odpowiednie kryteria, kasowanie określonych wydruków wysyłanych na nieefektywne kosztowo maszyny, itp.), oraz na realizacje bezpiecznego wydruku w środowiskach z centralnie umieszczona drukarka (zwalnianie wydruku może odbywać się za pomocą karty, bez potrzeby użycia jakiegokolwiek kodu).

Pcounter to oprogramowanie do śledzenia i rejestrowania miejsc powstawania wydruków oraz kopii, pozwalające organizacjom przypisywać powstające koszty do odpowiednich projektów, departamentów, studentów, kont klientów, użytkowników, grup lub po prostu monitorować wykorzystanie sieciowych zasobów drukujących oraz kopiujących.

Pcounter to wszechstronny, zorientowany sieciowo pakiet oprogramowania do rozliczania i zarządzania zasobami drukującymi, który w przeciwieństwie do innych produktów nie wymaga powtarzanych i niewygodnych instalacji oprogramowania na każdej stacji roboczej. Co więcej, Pcounter dzięki polityce licencjonowania per serwer wydruków jest bardziej efektywny kosztowo od rozwiązań uwzględniających liczbę stacji roboczych, użytkowników, czy drukarek.

Pcounter śledzi wydruki z każdej platformy (PC, Mac, Unix, itp.) która ma prawo do drukowania do kolejki NetWare, NDPS, NT, 2000, 2003 i wyższych. Pcounter integruje w sobie wszystko: monitoring, rejestrowanie, kontrolę, oraz zarządzanie kolejką w prostym uniwersalnym interfejsie, który może pracować jednocześnie z sieciami Microsoft Windows jak i Novell NetWare. Dodatkowo Pcounter stanowi narzędzie do wprowadzenia "polityki drukowania" wewnątrz organizacji. Polityka taka może obejmować zakaz drukowania z Internetu, konieczność drukowania na dużych maszynach wielofunkcyjnych, itp.

Pcounter skierowany jest dla wszystkich typów organizacji: akademickich, billingujących względem klienta/projektu, bibliotek, biur, fabryk, itp.

Pcounter dostępny jest w dwu wersjach, odpowiednio dla NetWare i Windows.

Pcounter to narzędzie, które pozwala oszczędzić pieniądze poprzez szczegółową rejestrację miejsc powstawania kosztów, eliminację marnotrawstwa i nadużyć zasobów drukujących oraz poprzez wprowadzenie korporacyjnej polityki drukowania.

Rozliczanie kopii jest realizowane poprzez terminale PRO, obsługujące różne technologie kartowe.

Więcej przeczytasz o funkcjach Pcounter'a :

PCounter Polska

Więcej przeczytasz o tym, dla kogo został stworzony Pcounter:

PCounter Polska

Broszurę dotyczącą oprogramowania można pobrać tutaj:

Broszura


 
  Kontakt: biuro@datacard.pl